Kilkaset młodych osób z terenu archidiecezji warmińskiej spotkało się w Mrągowie na wspólnej modlitwie.

- Młodzi chcą wyrazić to, że są ludźmi wiary, ufają Chrystusowi i idą za Nim. Poprzez świadectwo swojej radości głoszą Ewangelię - mówi ks. Radosław Czerwiński, diecezjalny duszpasterz młodzieży.
- Kościół to też ludzie młodzi, św. Jan Paweł II mówił, że w młodych jest nasza nadzieja, że to młodzi są przyszłością Kościoła, a diecezjalne Święto Młodych to wspaniała okazja do tego, by dać świadectwo swojej wiary - dodaje ks. Adrian Dynda.
- Przyjechałam tu, by pogłębić swoją relację z Bogiem. Czuję, że to właśnie najlepiej wpływa na moją przyszłość i na relacje z innymi, czuję, że Bóg kieruje mną i to jest dla mnie najlepsze, czuję Jego obecność - mówi Marysia Chrostowska.

W programie Diecezjalnego Święta Młodych znalazły się m.in. uwielbienie śpiewem i tańcem, adoracja Najświętszego Sakramentu, świadectwa oraz koncert zespołu Siewcy Lednicy. Zaangażowani w duszpasterstwo młodzieży otrzymali statuetki „Anioł Młodzieży”, a centralnym punktem była Msza św. pod przewodnictwem abp. Józefa Górzyńskiego.

- Staramy się dotrzeć do ludzi młodych z podstawowymi prawdami, które są potrzebne jako fundament, by młodzi ludzie dobrze rozpoznali kierunki swojego życia i posiadali świat wartości, które są dobrze przekazane i dobrze rozumiane - tłumaczy metropolita warmiński.
Homilię wygłosił o. Mariusz Simonicz, który pytał młodych m.in. o to czy dostrzegają Boga w swoim życiu. - Nikt z nas nie jest tu przypadkiem. Nieważne z jakiego powodu tu jesteś - może ksiądz czy katecheta cię namówił - ale jesteś tu nieprzypadkowo. Naprawdę dobrze, że tu jesteś - może właśnie dziś, tutaj, Bóg do ciebie dotrze, a może doświadczysz wspólnoty? Pan Bóg chce nas od czasu do czasu zebrać i pokazać, że w nas jest moc. Bo w nas jest moc, jest siła - w Tobie też - mówił o. Mariusz.

Źródłow:

XXXII ŚWIATOWY DZIEŃ MŁODZIEŻY - ŚWIĘTO MŁODYCH "W GÓRĘ SERCA"

Dziękujemy, że 8 kwietnia (sobota) zechcieliście świętować razem z nami 32 Światowy Dzień Młodzieży. W tym roku spotkaliśmy się w olsztyńskim kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spotkanie poprowadzili: Julita Depczyńska OV oraz kl. Mateusz Pstrągowski.

W sposób szczególny cieszyła nas obecność Pasterza naszej Archidiecezji Ks. abpa Józefa Górzyńskiego z inicjatywy którego mogliśmy sie spotkać. Młodzież dotarła do nas z różnych zakątków naszej diecezji m.in. z Mrągowa, Srokowa, Ostródy, Lidzbark Warmińskiego, Garbna, Olsztynka, Biskupca, Węgoja, Fromborka, Braniewa i oczywiście mlodzież z Olsztyna. Jesteśmy wdzięczni również za obecność kapłanów, rodzin, dziadków, parafian i wielu innyxh osób, które chciały modlić się za młodych.

Całe wydarzenie nie odbyło by się bez ciężkiej pracy naszych warminskich wspólnot młodzieżowych: Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, OdNowy Młodych, Domowego Kościoła i młodzieżowej gałęzi Ruchu Światło - Życie oraz uczniów i rodziców Katolickiego Zespołu Edukacyjnego im.św Rodziny w Olsztynie. Dziękujemy również służbie medycznej za waszą gotowość do niesienia pomocy.
PLAN SPOTKANIA:

- mała integracja
- adoracja Najświętszego Sakramentu (czas trwania przy naszym Mistrzu) - by napełnić się Jego miłością i nieść ją innym ;)
- rozmowa z naszym Pasterzem i kilka pytań młodzieży które były wspólnym głosem
- koncert Mocnych w wierze
- koncert zakończono wspólną modlitwą uwielbienia.
- Apel Jasnogórski i błogosławieństwem naszego Pasterza 
ADORACJA - SPOTKANIE Z MISTRZEM

Piękne teksty adoracji przygotowali i poprowadzili członkowie wspólnoty młodzieżowej OdNowa. Nad całością tej częsi czuwał ks. Dawid Szczepkowski. W nabożeństwie pomógł również dn Mateusz i ks. Paweł. Oprawa muzyczna została przygotowana przez Diakonię Muzyczną Ruchu Światło - Życie. 
ROZMOWA Z PASTERZEM - ROZMOWA Z KSIĘDZEM ARCYBISKUPEM

Rozmowę z naszym Pasterzem poprowadzili członkowie Katolickiego stowarzyszenia młodzieży. Młodzież zapytała Księdza Arcybiskupa:

1. Co Kościół dzisiaj może zaoferować młodym i jakimi wartościami ma kierować się młodzież we współczesnym świecie?
2. Młodzi ludzi często czują się w Kościele niezrozumiani, ograniczani. Jak można to zmienić i czy jest w kościele miejsce na raban, o którym mówił Papież Franciszek?
3. Jak Kościół odnosi się do facebook’a, twitera, instagramu oraz ciągłego "bycia w sieci" przez ludzi młodych? 
4. Co my młodzi możemy zrobić, aby zachęcić innych do Kościoła?
KONCERT - "MOCNI W WIERZE" 

Kilka słów o nich: "Mocni w wierze" to zespół kilkdziesięciu osób, muzyków , miłośników muzyki i Boga ... zespół pragnie pokazać ekspresję i dynamikę muzyki z chrześcijańskim przesłaniem w nowoczesnej i profesjonalnej oprawie. Chce dzielić się z innymi swoją pasją radością i wiarą... Z potrzeby serca i natchnień Ducha Świętego od 2009 roku przygotowują koncerty, widowiska multimedialne, którym towarzyszą liczne efekty dźwiękowe i wizualne... Wykorzystując nowe technologie, prganą pokazać że to co duchowe może być również atrakcyjne.
Koncert składał sie z dwóch części, w której zespół wykonał pieśni przygotowane dla nas. Była również modlitwa, którą poprowadził ks.Adriana Bienasz.
PODZIĘKOWANIA 

Pragniemy także skierować nasze podziękowania:
Ks. Abp. Józefowi Górzyńskiemu Metropolicie Warmińskiemu
Ks. Bartlomiejowi Matczakowi - Dyrektorowi Wydziału Duszpasterskiego
Ks. Januszowi Wieszczynskiemu - proboszczowi par. NSPJ w Olsztynie
Ks. Radosławowi Czerwińskiemu - Duszpasterzowi Młodzieży
- wszystkim kapłanom, którzy byli obecni

Dziękujemy członkom Zespołu do spraw Młodzieży Archidiecezji Warmińskiej za wkład w promocję naszego wydarzenia. 
Dziękujemy mediom: 
- Gościowi Niedzielnemu
- Radio Plus

Dziekujemy obsłudze punktu medycznego: Asi, Michałowi i Mateuszowi za ich ofiarną służbę

Dziękujemy obsłudze technicznej i wszystkim WOLONTARIUSZOM. 

W sposób szczególny za opiekę nad Wolontariuszami kierujemy do Lidii Bielińskiej i Marty Lik.
GALERIA ZDJĘĆ:
Foto: Janna
Foto: Archiwum WSD Hosianum w Olsztynie

PROGRAM 
ŚWIĘTA MŁODYCH 2017
"W GÓRĘ SERCA"

Czcigodni Księża i Szanowni Katecheci!

Warmińskie Duszpasterstwo Młodzieży we współpracy z olsztyńskim zespołem "Mocni w wierze" zapraszają koncert ewangelizacyjny z okazji Święta Młodych. Tym razem centralnym punktem, gdzie młodzi będą świętować jest kościół NSPJ w Olsztynie. Nasze wydarzenie skierowane jest przede wszystkim do młodzieży, ale bardzo serdecznie zapraszamy również wszystkich, którzy chcieliby pomodlić się za młodych: dzieci, wnuków, prawnuków. Podczas spotkania nie zabraknie modlitwy przed Najświętszym Sakramentem - będą również niespodzianki.

"Mocni w wierze" to zespół kilkudziesięciu osób, muzyków, miłośników muzyki i Boga… Zespół pragnie pokazać ekspresję i dynamikę muzyki z chrześcijańskim przesłaniem w nowoczesnej i profesjonalnej oprawie. Chce dzielić się z innymi swoją pasją, radością i wiarą… Z potrzeby serca i natchnień Ducha Świętego od 2009 r. przygotowujemy koncerty – widowiska multimedialne, którym towarzyszą liczne efekty dźwiękowe i wizualne. Wykorzystując nowe technologie, pragniemy udowodnić, że to, co duchowe, może być również atrakcyjne.

Miejsce: Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Olsztynie
Ul. Mickiewicza 10
Czas: 8 kwietnia (sobota), godz. 19:00-21:15

Dla kogo? Osoby młode i osoby modlące się za młodych


Więcej informacji na stronie wydarzenia: 
lub telefonicznie:
+48 793 13 94 94

Do zobaczenia w Gietrzwałdzie
Ks. Radosław Czerwiński
Warmiński Duszpasterz Młodzieży
PLAKATY WYDARZENIA:

Zwracamy się z prośbą, aby umieścić poniższe plakaty na stronach internetowych czy portalach społecznościowych. Stań się naszym Ambasadorem i przekaż informację dalej. Nic tak bardzo nie zachęca do wzięcia udziały, jak osobiste zaproszenia - dlatego zaczynamy działać!

Pobierz pliki