ZESPÓŁ DS. MŁODZIEŻY ARCHIDIECEZJI WARMIŃSKIEJ

Jesteśmy w trakcie tworzenia zespołu ds. Młodych
Ks. Radosław Czerwiński
Warmiński Duszpasterz Młodzieży, Koordynator ŚDM w Panamie
Prefekt, katecheta i wychowawca w olsztyńskiej Szkole Katolickiej 
Doktorant w Instutucie Teologii Moralnej KUL

Ulubiony cytat:
"Odpoczniemy w niebie" (św. Jan Bosko)

Kim jestem? Na pewno rozpieszczanym dzieckiem Pana Boga. Każdego dnia w sercu noszę ogromną radość za to, że Pan Bóg ponad 12 lat temu powiedział "Pójdź za mną". I od tego momentu każdy dzień jest jedną wielką przygodą. Praca z młodzieżą jest codzienną dawką energii, którą próbuję im oddać. Zainteresowania: media, nowoczesne technologie, nagrywanie i tworzenie filmów, współczesne formy ewangelizacji oraz animacja czasu wolnego. Wielką radość sprawia mi również prowadzenie szkolnego Klubu Wolontariuszy. Pracując z młodzieżą codziennie widzę ich głód Boga i jako ksiądz mam poczucie, że powinienem zrobić wszystko, aby umożliwić im to osobiste spotkanie z Bogiem. Formuję się we wspólnocie Ruchu Światło-Życie, a duchowo wzrastam w Unii Kapłańskiej. Moje marzenie? Kiedyś chciałbym stanąć u bram nieba i od św. Piotra usłyszeć "DOBRA ROBOTA". 

Kontakt:
Telefon: +48 793 13 94 94
Małgorzata Bach
Czym się zajmuję? Pracuję w kancelarii notarialnej

Ulubiony cytat: 
"Niespokojne jest serce człowieka,
dopóki nie spocznie w Bogu
(św. Augustyn)


Jaka jestem....???? Hm...... uśmiechnięta, wrażliwa, empatyczna, odpowiedzialna, wymagająca, stanowcza, niecierpliwa, jak mi się coś nie podoba to przewracam oczami .... Skołowanie no i pozytywnie zakręcona :) Lubię: ciszę, czytać książki które poruszają moje serce, śpiewać, tańczyć, słuchać śpiewu ptaków, wygrzewać się w promieniach słońca, śliwki w czekoladzie i bułeczki drożdżowe mojej Mamusi, uwielbiam Anioły i uwielbiam się śmiać Niepoważny. 

To Miłość Boża, której doświadczyłam, sprawiła, że na nowo się narodziłam, zrozumiałam kim jestem, odkryłam wartość swojego istnienia, a w moim sercu pojawiła się radość i zaczęłam żyć pełnią życia. "..... Boża radość mnie rozpiera uuuuuuuuuu ..........." Właśnie doświadczeniem Bożej Miłości chcę się dzielić z innymi ludźmi :) Należę do Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym "Kanaan" przy par. Najświętrzego Serca Pana Jezusa w Olsztynie oraz "OdNowa Młodzi" przy par. Miłosierdzia Bożego w Olsztynie.

Kontakt:
E-mail: malgo.bach@op.pl
Lidia Bielińska
Katechetka w Szkole Podstawowej nr 22
i Przedszkolu nr 17 w Olsztynie.


Ulubiony cytat:
Wszystko jest łaską” (Św. Teresa od Dzieciątka Jezus.)


Jednego jestem pewna: nie jestem idealna... i nie zawsze sobie z tym radzę... ale poznałam kogoś, i od kilku lat tworzymy duet... czasem mówię ze jesteśmy jak stare dobre małżeństwo... kłócimy się, miewamy ciche dni, ale żyć bez siebie nie umiemy.... w sumie to On jest tą najpiękniejszą częścią mnie... I właśnie doświadczeniem Jego miłości najbardziej lubię się dzielić. Pasjonują mnie nowe formy przekazu Dobrej Nowiny. Podczas prowadzenia rekolekcji, głoszenia Słowa, śpiewania i robienia rabanu dla Jezusa czuję się jak ryba w wodzie. Dawno temu zrodziła się w moim sercu myśl: „Nie chcę być doskonała, chcę być święta” – jest to marzenie, które napędza mnie do działania i sprawia, że nawet jak mi się nie chce, to i tak się chce. ;-) 

Kontakt:
Telefon: +48 510 357 100
Facebook: facebook.com/lidka.bielinska
E-mail: lidka_bielinska@o2.pl
Adam Chmielewski
Pracuję/piszę pracę inżynierską (budownictwo)

Ulubiony cytat:
"Ukształtowałem cię i ustanowiłem przymierzem dla ludu
(Iz 49,8b)


Mam 24 lata i pochodzę z dużej rodziny. Mam wiele zainteresowań: gitara, śpiew, pisarstwo, reżyseria, grafika, rękodzieło, programowanie. Najbardziej jednak interesuje mnie drugi człowiek i mimo, że nie potrafię utożsamić się z tylko jednym hobby, lubię nimi służyć innym. Najbliższe mi tematy to: męskość i kobiecość, tożsamość człowieka. Najbardziej związany jestem z Odnową w Duchu Świętym, praktycznie tam się urodziłem, choć chętnie współpracuję z innymi wspólnotami. Wspólnoty w których wzrastałem to: Per Mariam (Szczytno), Wieczernik, Syjon (Elbląg), Mężczyźni Boga (Elbląg). Od 9 lat jeżdżę na obozy rekolekcyjne "Mikaszówka" do Puszczy Augustowskiej jako animator lub oboźny. Obecnie działam w OdNowa Młodzi, gdzie razem z resztą ekipy przygotowujemy rekolekcje oraz spotkania formacyjno-modlitewne dla młodzieży.

Krzysztof Dzikowski
Uczeń klasy maturalnej i szkoły muzycznej

Ulubiony cytat:
"Nie bój się żyć dla tej miłości, dla tej miłości warto żyć"
(Jan Paweł II)


Jestem tegorocznym maturzystą. Interesuje mnie: muzyka, filozofia, teologia i liturgia. Często czytam też o grach komputerowych i jeżdże na rowerze. Jestem wychowankiem i członkiem Ruchu Światło-Życie, prowadzę wspólnotę oazową przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Olsztynie. Uczestniczę w tworzącej się Diakoni Ewangelizacji.

Kontakt:
Telefon: +48 692 514 773
Może mnie znaleźć również na Facebooku
Katarzyna Kobusińska
Nauczyciel wychowania przedszkolnego,
odpowiedzialna za ewangelizację Młodych z ramienia Odnowy
w Duchu Świętym na Warmii, koordynator zespołu ewangelizacji młodzieży OdNowa Młodzi


Ulubiony cytat:
Wszystko staje się trudne, kiedy chce się posiadać różne rzeczy, nosić je ze sobą i mieć je na własność. A ja tylko patrzę na nie, a odchodząc staram się zachować je w pamięci. I w ten sposób unikam noszenia walizek, bo to wcale nie należy do przyjemności” (Tove Jansson)

Pochodzę z małej wioseczki Łowiczek, na Kujawach. Studia skończyłam w Olsztynie i od zawsze pracuję z dziećmi w przedszkolu. Kiedy jest mi smutno - szukam dzieci i czerpię od nich radość życia, kiedy jest za głośno - szukam lasu i śpiewu ptaków, kiedy chcę wrócić do czegoś ważnego w moim życiu – otwieram folder ze zdjęciami p.t. Misja – Afryka, kiedy jestem samotna - szukam Boga. 
Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Kannan jest dla mnie rodziną. Tam spotykam ludzi, którzy mają ten sam cel – spotkać się w niebie. Tam spotykam ludzi, którzy akceptują mnie taką jaką jestem.

Kontakt:
Nie szukaj mnie w mieszkaniu bo rzadko tam jestem☺
Chociaż jak dasz wcześniej znać to jest szansa nawet na obiad u mnie.

Zawsze możesz zadzwonić +48 518 977 647 albo napisać bakasia.kobusinska@gmail.com
Piotr Ozygała
Katecheta w XII LO w Olsztynie i Gimnazjum nr 23

Ulubiony cytat:
"To pewna śmierć. Nikłe szanse powodzenia. Na co czekamy?" (Gimli)


Jestem mężem i ojcem, katechetą.  Po prostu nawrócenie przeżyłem we wspólnocie "Posłanie" Odnowy w Duchu Świętym w duszpasterstwie Ojców Jezuitów w Toruniu. Przez 9 lat byłem we wspólnocie neokatechumenalnej przy kościele Chrystua Odkupiciela w Olsztynie. Współpracuję z parafią Matki Bożej Saletyńskiej w Olsztynie.

Kontakt:
Telefon: +48 510 542 366
Piotr Serbintowicz
Nauczyciel w ZSChiO w Olsztynie, 
Dyrygent Mocni w Wierze, nauczyciel śpiewu i emisjonista

Ulubiony cytat:
"Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia" (Flp 4,13)

Dążę do tego by być mocnym w wierze.

Kontakt:
Facebook Piotr Serbintowicz
e-mail: akord@op.pl
Ks. Dawid Szczepkowski
Duszpasterz Wspólnoty OdNowa Młodzi,
Wikariusz w par. Miłosierdzia Bożego w Olsztynie
LOGOWANIE:
Osoby wspomagające pracę Zespołu ds. Młodzieży
Weronika Korzeniewska
Studentka Ochrony Dóbr Kultury na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu

Ulubiony cytat:
,,Szukajcie, a znajdziecie” (Mt 7,7)


Od najmłodszych lat należałam do Oazy Dzieci Bożych w parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie. Obecnie formuję się do ostatniego kroku formacji Oazy Nowego Życia III stopnia w Katedrze św. Jakuba. Przez całe moje dzieciństwo rozwijała się we mnie fascynacja do muzyki. Należałam do wielu parafialnych zespołów muzycznych. Obecnie służę, jako animatorka małej grupy oazowej przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Olsztynie. Należę również do 7 Olsztyńskiej Drużyny Harcerek ,,Szkwał’’ - pełnię tam funkcję kwatermistrza. Razem z drużynową, jako kadra sprawujemy opiekę nad całą drużyną. Nasza kadra drużyny razem z zastępowymi posiada też swój zastęp ,,Ocean’’, to właśnie on ma najwięcej obowiązków, bo między innymi daje świadectwo jedności w mniejszej wspólnocie (świadectwo współpracy w zastępie mimo różnych słabości, co przyniesie wielkie owoce pracy druhnom w przyszłych wspólnotach z którymi się zetkną), młodszym harcerkom. W harcerstwie poprzez  zabawę staramy się przekazać jak najwięcej wiedzy wszystkim druhnom. Jestem też sanitariuszką w HOPR-ze. Obecnie najwięcej spędzam czasu z moją wspólnotą przyjaciół z obecnego roku studiów.

Kontakt:
Telefon: +48 531 886 685 
E-mail: wera.reska@gmail.com